Regulamin

1.Właścicielem sklepu internetowego „Garmat” jest:
Garmat Arkadiusz Białek
ul. Żywiecka 139
43-365 Wilkowice
NIP: 937-259-52-82
Telefon 508-483-900

2.Wszystkie ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT 23%)
3.Zamówienia można składać poprzez sklep internetowy, allegro, osobiście w siedzibie firmy lub mailowo: kontakt@garmat.pl

4. Wysyłka zamówień:
Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej Pocztex, Dpd.
Koszt przesyłki jest zależny od ilości produktów. Każdorazowo koszty przesyłki są podane przed jego wysłaniem , podczas składania zamówienia.

5. Gwarancja
Na każdy produkt jest udzielana 24 miesięczna gwarancja producenta.

6. Reklamacje
Podstawą do reklamowania towaru jest paragon lub faktura.
Reklamacji nie podlegają:
– towary uszkodzone w skutek niewłaściwej eksploatacji
– wyblaknięcia materiału spowodowane działaniem promieni słonecznych
– towary, które były indywidualnie przerabiane

Podstawa do reklamowania towaru uszkodzonego w transporcie jest protokół szkody spisany z kurierem.
Reklamacji nie podlegają różnice w odcieniu miedzy stanem faktycznym a zdjęciem tkaniny. Kupujący może otrzymać darmowe próbki Pocztą Polską przed dokonaniem zakupu.
Opis procedury reklamacyjnej:
Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem: kontakt@garmat.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:
I. imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,
II. datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji (np. kopia lub nr zamówienia),
III. przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,
IV. wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.

Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie
Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci.
Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

7. I. Prawo odstąpienia od umowy (dot. wyrobów gotowych)
Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 24.06.2014, poz. 827) w ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług – zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności.

Aby odstąpić od umowy zawartej na Allegro, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail:kontakt@garmat.pl

Przesyłkę należy nadać na adres:
Garmat Arkadiusz Białek
ul. Żywiecka 139
43-365 Wilkowice

W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania towaru .

II. Brak prawa odstąpienia od umowy (dot. towarów wykonywanych na indywidualne zamówienie)
UWAGA! Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 24.06.2014, poz. 827) art. 38 poz. 3.prawo odstąpienia od umowy zawieranej poza lokalem przedsiębiorstwa nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umowy w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana,wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
W przypadku materacy, poduszek, jaśków, materacy składanych, zgodnie z wymiarami podanymi przez klienta oraz według cech rodzajowych np. rodzaj, kolor tkaniny etc. prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje. W razie wad towaru przysługuje Kupującemu jedynie roszczenie reklamacyjne o dokonanie naprawy lub wymiany towaru.

8.Wiążąca dla stron transakcji jest cena widoczna przy produkcie w momencie składania zamówienia.

9.Sklep zastrzega sobie możliwość nie zrealizowana zamówienia w szczególnych przypadkach.

10.Zgodnie z regulaminem serwisu Allegro.pl kupującego oraz sprzedawcę w momencie kliknięcia “Kup teraz” wiąże umowa kupna sprzedaży. Dotyczy to również sklepu internetowego. W pozostałych przypadkach za moment zawarcia umowy uważa się potwierdzenie mailowo, telefonicznie lub opłacenie zamówienia przez Kupującego.

11. Wszystkie towary znajdujące się w ofercie sklepu są fabrycznie nowe.

12.Składając zamówienie klient świadomie zgadza się na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z procesem składania i dostarczania zamówień.
13. Z uwagi na obowiązujące od dnia 25.05.2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane, jako „RODO”) w zakładce POLITYKA PRYWATNOŚCI dostępny jest pakiet niezbędnych informacji